Головна / УНІВЕРСИТЕТ / Міжнародне співробітництво / Міжнародна академічна мобільність

ESN Kyiv – це некомерційна організація, мета якої допомогти іноземним студентам, які приїжджають вчитися до Києва.

Наша місія – представляти іноземних студентів, таким чином надаючи їм можливості для кращого культурного порозуміння та саморозвитку.

Наше кредо за яким ми працюємо «Студенти допомагають студентам».

ESN Kyiv стала офіційним членом Erasmus Student Network 2 червня 2019 року. Але ми святкуємо наш день народження 23 вересня, бо цього дня у 2018 році ми були зареєстровані як кандидатська секція. Спершу ESN Kyiv допомагала іноземним студентам Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Проте з огляду на те, що одним з наших ключових пріоритетів є розширення європейського нетворкінку серед українських університетів, ми вже співпрацюємо з Національним університетом біоресурсів і природокористування України, Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»  та підтримуємо зв'язок з іншими університетами Києва.

Хто ж ми такі?

Нині наша секція складається з 30 членів. Багато з нас - студенти, деякі - нещодавні випускники, але всі ми активні і натхненні волонтери. Багато членів беруть регулярно участь у різних міжнародних проектах, є членами інших молодіжних організацій або навіть керують власними ініціативами. Ви можете дізнатися більше про нашу команду на нашому сайті у розділі «Команда».

ESN Kyiv має чітку структуру, яка допомагає нам охопити всі аспекти перебування іноземних студентів у місті. Тому наша секція складається з чотирьох департаментів: комунікаційного, освітнього, проектного та партнерства.

Що ми робимо?

Ми прагнемо зробити перебування іноземних студентів у Києві найдивовижнішим часом у їхньому житті. Чотири департаменти працюють разом, аби забезпечити іноземних студентів якісними культурними заходами, допомогти з навчальним процесом, де це необхідно, або просто бути поруч. Дізнавайтесь більше про наші заходи на нашому фейсбуці, телеграмі та інстаграмі.

Як узяти участь у заходах ESN Kyiv?

Для участі немає особливих вимог: наші заходи абсолютно відкриті для кожного студента (по обміну, міжнародного або місцевого). Ви можете переглянути список майбутніх подій у наших соц мережах.

Слідкуйте за нами в соціальних мережах, щоб бути в курсі останніх подій - у нас є Facebook і Instagram. Побачимося!

Як приєднатися до ESN Kyiv?

Ми завжди раді вітати нових учасників у нашій секції. Неважливо, чи ви іноземець, що проживає у Києві, чи українець. Якщо ви активні та енергійні як ми, обов'язково дізнайтеся більше і станьте одним з членів ESN Kyiv!

Erasmus Student Network Kyiv

Наші ресурси:

Сайт https://esnukraine.org/esn-kyiv

ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ В МІЖНАРОДНІЙ АКАДЕМІЧНІЙ МОБІЛЬНОСТІ

Крок 1. Слідкувати на сайті УДУ в розділі за актуальними пропозиціями від партнерів.

Крок 2. Підготувати та надіслати необхідні документи до вказаного дедлайну конкурсу на пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  • Як заповнити Learning Agreement (посилання на окрему статтю)
  • Як отримати Transcript of records(посилання на окрему статтю)
  • Сертифікат про знання мов (Якщо в описі проєкту вказана обов’язкова наявність сертифікатів визнаних на міжнародному рівні (TOEFL, IELTS, TestDaf інше) – приймаються тільки ці сертифікати), якщо не вказано, знання іноземної мови можна підтвердити на співбесіді

Примітка 1. У конкурсі не можуть брати участь студенти першого семестру та випускного семестру навчання за першим рівнем вищої освіти.

Примітка 2. Якщо два студента набрали однакову кількість конкурсних балів, то перевага надається студенту з вищим середнім балом. Другим критерієм є мовна компетенція. 

Крок 3. Прийти на співбесіду з працівниками відділу міжнародних зв'язків та заступниками деканів з міжнародного співробітництва УДУ імені Михайла Драгоманова. Співбесіда відбувається англійською мовою. Мета співбесіди познайомитись зі студентом та перевірити чи дійсно студент відповідає наданим документам та має відповідні знання іноземної мови.

Результати співбесіди студенти отримають електронною поштою на наступний день. Контактні дані номінованих студентів направляються в приймаючий ЗВО.

Крок 4. Завантажити свої документи в електронну систему приймаючого ЗВО. 

Як правило, студент, який успішно пройшов співбесіду, отримує логін та пароль для входу в електронну систему приймаючого ЗВО, туди потрібно завантажити всі необхідні документи, що вимагає приймаючий ЗВО для подальшого відбору.

Примітка 1. Як правило, приймаючий ЗВО вимагають зазначення в аплікаційній формі Academic/Faculty Coordinator на факультеті та Institutional Coordinator. Звертаємо Вашу увагу, що Academic/Faculty Coordinator це заступник декана з наукової роботи та міжнародного співробітництва на Вашому факультеті. Institutional Coordinator - начальник відділу міжнародних зв‘язків, email - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Примітка 2. У кого немає сертифікату про знання іноземної мови і якщо приймаючий ЗВО не вимагає конкретний сертифікат, Вам потрібно звернутись до свого викладача іноземної мови з формою, щоб він заповнив і поставив свій підпис. *( https://docs.google.com/document/d/1CmKY7_uXyyKFKpFqBZqqnQVPayttrz5R/edit?pli=1)

Крок 5. Пам’ятка для студентів, які беруть участь в міжнародній академічній мобільності. (файл)

 Якщо Ви пройшли конкурсний відбір і отримали лист-підтвердження від приймаючого ЗВО зверніть увагу на пам'ятку  для студентів, які беруть участь в міжнародній академічній мобільності (посилання і можливість завантажити)

В межах білатеральних угод та проєкту Erasmus+ KA1 Український Державний університет імені Михайла Драгоманова в цьому навчальному році має укладені договори про організацію міжнародної академічної мобільності за обміном з такими іноземними закладами вищої освіти:

1.     Краківський педагогічний університет (Польща) - 2020 - 2024

2.     Університет Сапієнца (Італія) – 2020 - 2024

3.     Відкритий університет Кіпру (Кіпр) – 2021-2027

4.     Університет Кордови (Іспанія) – 2022 – 2024

5.     Бернський університет прикладних наук (Швейцарія) – 2024

6.     Педагогічний університет Люцерна (Швейцарія) – 2022 – 2024

7.      Університет Вітаутаса Великого (Литва) – 2022 – 2027

8.     Університет Анкари (Туреччина) – 2021 – 2024

9.     Мазовецька академія в Плоцьку (Польща) – 2022 - 2024

10. Західний університет Тимішоара (Румунія) – 2022 - 2024

11. Педагогічний університет Верхньої Австрії (Австрія) – 2022-2024

12. Університет Південно-Східної Норвегії (Норвегія) - 2020 – 2024

13. Пряшівський університет (Словаччина) – 2023-2024

За подальшою інформацією про конкурсні відбори з академічної мобільності для викладачів та студентів слідкуйте за новинами відділу міжнародних зв’язків на сайті університету.

Основні види та форми академічної мобільності, організаційне забезпечення, визнання результатів програми академічної мобільності, механізм перезарахування отриманих кредитів Європейської кредитно-трансферної системи (ЄКТС) та інші положення регулюються наступними документами:

 - Постанова Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2015 року № 579 “Про затвердження Порядку реалізації права на академічну мобільність”.

- Положення про порядок перезарахування результатів навчання у УДУ імені Михайла Драгоманова для учасників програм академічної мобільності

- Положення про академічну мобільність студентів УДУ імені Михайла Драгоманова 

Міжнародна академічна мобільність — це можливість учасників освітнього процесу навчатися, викладати, стажуватися чи проводити наукову діяльність в іншому вищому навчальному закладі (науковій установі) на території України чи поза її межами. Суб’єктами академічної мобільності, згідно з програмними документами Болонського процесу, виступають студенти, викладачі, науковці та управлінський персонал.

Основними видами академічної мобільності в Україні є:

а) ступенева мобільність — навчання у ЗВО, відмінному від постійного місця навчання учасника освітнього процесу, для здобуття ступеня вищої освіти, що підтверджується документом (документами) про вищу освіту або про здобуття ступеня вищої освіти від двох або більше вищих навчальних закладів;

б) кредитна мобільність — навчання у ЗВО, відмінному від постійного місця навчання учасника освітнього процесу, для здобуття кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи та / або відповідних компетентностей, результатів навчання (без здобуття кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи), які будуть визнані у виші постійного місця навчання вітчизняного чи іноземного учасника освітнього процесу.

Формами академічної мобільності учасників освітнього процесу, що здобувають освітні ступені молодшого бакалавра, бакалавра, магістра та доктора філософії у вітчизняних ЗВО, є:

а) навчання за програмами академічної мобільності;

б) мовне стажування;

в) наукове стажування.

Найпопулярнішою програмою студентських обмінів є програма Еразмус+. Програма фінансується Єврокомісією і надає можливість протягом семестру (інколи двох) абсолютно безкоштовно реалізувати академічну мобільність в одному із європейських ЗВО-партнерів УДУ імені Михайла Драгоманова. 

Також академічна мобільність може відбуватись в рамках діючих міжнародних проєктів в УДУ.