Головна / НОВИНИ / Співчуття / Новини / Події / IV Академічні читання пам’яті Г.І. Волинки

IV Академічні читання пам’яті Г.І. Волинки

  24-25 травня 2023 року в Навчально-науковому інституті філософії та освітньої політики відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Четверті академічні читання пам’яті Г.І. Волинки: філософія, освіта, наука в глобальному вимірі соціально-турбулентного світу». Протягом двох днів учасники конференції представили широкий спектр досліджень, які охоплювали різні аспекти філософських теорій, методології освіти та інноваційних підходів у науці. Наукова конференція, організована кафедрою філософії, стала платформою для обміну досвідом, ідеями та новаторськими підходами.

    На пленарному засіданні конференції з вітальним словом до всіх присутніх науковців звернувся ректор університету, академік НАПН України, доктор філософських наук, професор Віктор Андрущенко, який висловив підтримку щодо розвитку наукових тем, які були розпочаті Григорієм Івановичем Волинкою у сфері філософії, освіти та науки. У своїй промові ректор підкреслив, що в складні періоди, коли суспільство стикається з викликами і загрозами, філософія, освіта та наука відіграють вирішальну роль у забезпеченні прогресу. Віктор Петрович наголосив на тому, що саме через освіту ми формуємо мислителів, дослідників, лідерів, які здатні побудувати стійке та гармонійне суспільство.

volynka chytannya 1

   Під час заходу, присвяченому пам’яті видатного філософа, що кілька десятиліть очолював кафедру філософію, ректор університету вручив грамоти представникам цієї кафедри. Заслужені нагороди отримали доктор філософських наук, професор Ігор Немчинов та кандидат філософських наук, доцент Богдан Матюшко. Ці вчені не тільки активно займаються авторськими науковими філософськими дослідженнями, але й продовжують розвивати ідеї та концепції, започатковані професором Григорієм Волинкою. Така значуща та надзвичайно важлива робота, яку здійснюють представники кафедри, стала можливою завдяки доктору філософських наук, професору Наталії Мозговій, яка нині обіймає посаду завідувача кафедри філософії. Вона продовжує розвивати традиції й утверджувати нові напрями розвитку, сприяючи підтримці та розкриттю наукового потенціалу колективу кафедри.

volynka chytannya 2

volynka chytannya 3

   На пленарному засіданні виступив проректор з наукової роботи УДУ імені Михайла Драгоманова, доктор фізико-математичних наук, професор Григорій Торбін, який наголосив на важливості продовжувати формат академічних читань та розвивати їх в ролі міжнародної наукової платформи, де дослідники з різних країн зможуть обмінюватися ідеями, напрацюваннями та досвідом.

 Проректор з науково-педагогічної роботи Ростислав Драпушко, який взяв участь у заході, підкреслив великий внесок Григорія Волинки у розвиток української філософії. Ростислав Драпушко підкреслив, що спадщина Григорія Івановича є надзвичайно цінною для наукової спільноти, а його дослідження та наукові досягнення повинні бути продовжені та вдосконалені молодими науковцями.

volynka chytannya 5

   Важливим аспектом конференції було залучення молодих науковців та студентів, які мали можливість представити свої дослідження та почути відомих експертів у галузі. Участь молоді у таких заходах стимулює до подальшого розвитку та сприяє формуванню нового покоління науковців. Зокрема, керівник інституту доцент Сергій Русаков нагородив переможців інститутського конкурсу «Кращий студент-науковець 2023». Грамоти та цінні подарунки отримали голова Наукового студентського товариства студентів та аспірантів, магістрант культурології Ендрю Джордж Валтер, магістранти філософії Максим Шульга, Олександр Трашутін та студентка IV курсу спеціальності «Культурологія» Дарина Железняк.

volynka chytannya 4

   Організатори заходу підкреслюють, що кількість та географія учасників щоразу лише збільшується. Попри всі складнощі воєнного сьогодення, до участі в конференції було подано близько 120 заявок. Зокрема географія навчальних установ учасників із Києва, крім УДУ імені Михайла Драгоманова, була представлена Інститутом вищої освіти НАПН України, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Київським університетом імені Бориса Грінченка, Національним авіаційним університетом, Національним медичним університетом імені О.О. Богомольця, Національним університетом біоресурсів і природокористування України, Українсько-американський університет «Конкордія», Навчально-науковий інститут економічної безпеки та митної справи Державного податкового університету, ВСП «Фаховий коледж інженерії, управління та землевпорядкування Національного авіаційного університету», а також Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, Львівський національний університет імені Івана Франка, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, Східноукраїнський університет імені Володимира Даля, Національний університет «Острозька академія», Тернопільський національний педагогічний ун-т імені Володимира Гнатюка, Волинський національний університет імені Лесі Українки, Прикарпатський національний ун-т імені Василя Стефаника, Криворізький національний університет, Державний університет «Житомирська політехніка», Донецький національний університет імені Василя Стуса, КЗ ЛОРД «Самбірський фаховий педагогічний коледж імені Івана Филипчака» тощо. Долучилися й представники міжнародної наукової спільноти: Православний консультаційний Центр допомоги сім’ї та протидії насильству ППАЦ (м. Горлиці, Польща), Klaipeda University, Lithuania (м. Клайпеда, Литва) та ін.

   Колектив кафедри філософії та Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики щиро висловлює вдячність всім учасникам події. Адже за такий тривалий період дистанційного навчання та роботи online, чи не вперше за останні декілька років, вдалося зібратися в очному форматі, пригадати науковий запал та атмосферність живих дискусій, об’єднати спільно науковців, викладачів та студентів.

Навчально-науковий інститут філософії та освітньої політики