12 грудня 2024 р. в університеті відбулось чергове засідання Науково-методичного семінару з питань вдосконалення практичної підготовки здобувачів вищої освіти УДУ імені Михайла Драгоманова, присвячене питанню проведення навчальних практик на природничому факультеті (деканеса - Ганна Турчинова).
З доповідями виступили завідувач кафедри хімії, кандидат хімічних наук, доцент Валентина Толмачова, завідувач кафедри географії, кандидат географічних наук, доцент Валентина Щабельська, кандидат біологічних наук, доцент кафедри біології Тетяна Настека.
Проведенню навчальних практик на природничому факультеті приділяється значна увага, оскільки саме практична підготовка поглиблює знання студентів з фахових дисциплін, готує їх до майбутньої викладацької та дослідницької діяльності. Такі практики відповідно до навчальних планів проводяться в 2, 4 та 6 семестрах.
Здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти освітньо-професійної програми «Середня освіта (Географія)» проходять такі навчальні практики:
- Геологія
- Метеорологія і кліматологія
- Картографія з основами топографії
- Гідрологія
- Геоморфологія
- Географія ґрунтів з основами ґрунтознавства
- Комплексна економіко-географічна практика
- Комплексна фізико-географічна (ландшафтна) практика.
Здобувачі ОПП «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)» проходять навчальні практики з:
- Ботаніки
- Зоології
- Ґрунтознавства
- Біогеографія.
Ці практики зазвичай проводились на базі навчально-наукового центру «Синевир». У період з 2020 до 2022 роках вони відбувались з використанням дистанційних технологій, а з 2023 року – проводились вже на навчально-польових майданчиках міста Києва, в паркових та лісових зонах, в лабораторіях ботанічних та зоологічних садів, в природних скельних масивах та кар’єрах.
Здобувачі ОПП «Середня освіта (Хімія)» проходять навчальні практики з загальної хімії, неорганічної хімії, органічної хімії, аналітичної хімії, фізичної і колоїдної хімії. Такі практики проводяться на базі науково-дослідних установ, де студенти мають можливість працювати з різноманітними сполуками, отримувати нові результати, які потім стають темою їх наукових досліджень.
Завершився семінар захоплюючою екскурсією до біологічного та геологічного музеїв, лабораторії комплексних географічних досліджень, обладнаних силами викладачів та студентів факультету.
Відділ практичної підготовки