11 листопада 2024 року в УДУ імені Михайла Драгоманова відбулось засідання ректорату, на якому було розглянуто два питання.
Очільниця Навчально-методичного центру Алла Романчук доповіла про підготовку до зимової підсумкової атестації, яка проводиться відповідно до графіка освітнього процесу, введеного в дію наказом від 09.08.2024 р. № 348 «Про початок 2024/2025 навчального року та зміни графіка освітнього процесу».
Для випускників освітнього ступеня магістра (нормативний термін навчання 1р.4м.) екзаменаційна сесія для всіх спеціальностей проводиться з 11 листопада по 24 листопада, а підсумкова атестація – з 25 листопада по 08 грудня 2024 року.
З 28 жовтня по 10 листопада 2024 року – екзаменаційна сесія для бакалаврів IV курсів; магістрів ІІ курсу з терміном навчання 1,10.
З 09 грудня по 22 грудня екзаменаційна сесія для І та ІІ курсів бакалаврів усіх спеціальностей.
З 23 грудня 2024 року по 12 січня 2025 року та з 01 лютого по 09 лютого 2025 року – зимові канікули.
Початок ІІ семестру 10 лютого 2025 року.
Для організації підготовки до підсумкової атестації 06 листопада було проведено робочу нараду із заступниками деканів факультетів/директорів інститутів з навчально-методичної роботи, на якій були обговорені проблемні питання організації освітнього процесу, зокрема щодо завершення навчальної роботи в поточному семестрі та виконання викладачами запланованого навчального навантаження.
Крім того, Алла Іллівна, нагадала, що постійно здійснюється перевірка виконання викладачами розкладів навчальних занять та своєчасного оформлення електронного журналу успішності студентів.
Про стан освітньої і наукової діяльності кафедри інноваційних технологій викладання загальноосвітніх дисциплін Навчально-наукового інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації звітував його директор Володимир Сергієнко, який підкреслив, що головним завданням кафедри є забезпечення якісної підготовки учнів та студентів до вступу в заклади вищої освіти, а також підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти за такими освітніми програмами: «Українська мова»; «Мовний практикум»; «Країнознавство», «Українська література»; «Історія України»; «Математика»; «Географія»; «Біологія».
Організація освітнього процесу кафедри інноваційних технологій викладання загальноосвітніх дисциплін передбачає переважно дистанційну форму навчання. Для організації освітнього процесу викладачами кафедри застосовуються хмароорієнтовані сервіси, зокрема ZOOM та GoogleMeet – для проведення вебінарів, тренінгів та лекційних занять, а онлайн-платформи – Moodle та Classroom – для семінарських та практичних занять. Упродовж звітного періоду викладачами кафедри було розроблено навчально-методичний та мультимедійний інструментарій для викладання навчальних дисциплін.
Кафедра веде також активну наукову діяльність. За результатами науково-дослідної діяльності за останні 5 років доробок викладачів кафедри налічує більше як 75 публікацій. Протягом 2024 року кафедра була співорганізатором двох міжнародних науково-практичних конференцій: «Світові освітні тренди: навчання впродовж життя в інформаційному суспільстві» (20-21 червня 2024 року) та «Цифрова трансформація освіти: теоретико-методичні засади» (28 жовтня 2024 року).
Інформвцію, заслухану на засіданні, члени ректорату взяли до уваги та прийняли ще низку рішень для подальшого розвитку та покращення якості надання освітніх послуг в університеті.
Пресслужба університету