28 жовтня 2024 року Міжнародної науково-практичної конференції «ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ ОСВІТИ: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ» з нагоди 70 – річчя від дня народження доктора педагогічних наук, професора, заслуженого працівника освіти України, директора Навчально-наукового інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації Сергієнка Володимира Петровича.
Організатори конференції – УДУ імені Михайла Драгоманова, Національний офіс програми Erasmus +, Національний Центр «Мала академія наук України», Інститут цифровізації освіти НАПН України, Інститут педагогіки НАПН України, Асоціація керівників шкіл України, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, Європейський інститут безперервної освіти EIDV (Словацька Республіка), Інститут педагогічних наук Опольського Університету (Республіка Польща), Пряшівський Університет (Словацька Республіка), Міжнародний благодійний фонд гуманітарно-економічного співробітництва «Оновлена Земля», Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини та Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка.
Конференція об’єднала провідних вітчизняних і закордонних учених, освітян, здобувачів вищої освіти та наукових ступенів, громадських організацій, практиків для обміну досвідом і результатами досліджень в галузі цифрової трансформації освіти та забезпечила міждисциплінарну платформу для поширення проблематики прикладних досліджень, інновацій в системі освіти в умовах військового стану.
Конференція працювала за кількома тематичними напрямами, зокрема:
1. Світові освітні тренди: цифрова трансформація освіти
2. Природничо-математичні науки та освіта: проблеми, виклики,
Інновації
3. Наскрізне впровадження STEAM–навчання – основа інноваційного
розвитку освіти.
4. Освіта впродовж життя в інформаційному суспільстві.
5. Нова парадигма підготовки та підвищення кваліфікації
педагогічних і науково-педагогічних працівників, керівників закладів освіти.
6. Інноваційні моделі забезпечення якості освіти.
До учасників конференції звернувся Роман Вернидуб, передав вітання від ректора університету Віктора Андрущенка, привітав з 70-річним ювілеєм директора Навчально-наукового інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації Володимира Сергієнка та вручив за дорученням президії Національної академії наук України почесний знак «За професійні здобутки».
Проректор з наукової роботи Григорій Торбін у своєму виступі розповів про становлення Володимира Сергієнка як вченого, педагога, фізика та засновника кафедри комп’ютерної інженерії в університеті.
Завідувач кафедри теорії та історії держави і права Українського державного університету імені Михайла Драгоманова Богдан Андрусишин у виступі розкрив сторінки життя Володимира Петровича та його внесок у становлення та розвиток цифрової трансформації освіти.
До вітального слова були запрошені президент Європейського інституту безперервної освіти (EIDV), доктор права, доктор філософії, Словацька Республіка Йозеф Затько, кандидат педагогічних наук, доцент, директор Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко, протоієрей Православної церкви України Андрій Настасієнко, віце-президент Київської Торгово-Промислової Палати Володимир Коляденко, президент Асоціації керівників шкіл України Олена Онаць, заступник директора Національного центру «Мала академія наук України» Олександр Стрижак, доцент Prešovská univerzita v Prešove (Slovenská republika) Володимир Шебен.
Начальник відділу навчально-методичної роботи, ліцензування та акредитації Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Інна Кучеренко представила у доповіді на пленарному засіданні виклики та перспективи цифрової трансформації медичної освіти.
Алла Черній, директор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, депутат Рівненської обласної ради, голова постійної комісії Рівненської обласної ради з питань гуманітарної політики, представила доповідь про виклики та перспективи освіти дорослих.
Заступник директора Інституту педагогіки НАПН України з науково-експериментальної роботи Тетяна Засєкіна розповіла про шкільну природничу освіту, її проблеми, виклики та інновації.
До 70-річчя від дня народження та 50-річчя науково-педагогічної діяльності директора Навчально-наукового інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації Володимира Сергієнка було підготовлено і видано покажчик "Володимир Петрович Сергієнко: біобібліографічний покажчик".
Колектив Драгоманівського університету щиро вітає ювіляра зі значним життєвим та професійним здобутком та бажає ще більше наснаги та енергії для нових досягнень та підкорення нових вершин.
Пресслужба університету