Головна / Новини / Події / Відбулась Міжнародна наукова конференція «Сучасні тенденції міжнародних відносин»

21 грудня 2022 року, напередодні Дня дипломата, відбулась у змішаному форматі ІІІ щорічна (цього року вже міжнародна) наукова конференція «Сучасні тенденції міжнародних відносин», учасниками якої стали понад 100 осіб.

Організатор конференції – кафедра історії міжнародних відносин історичного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.

Співорганізаторами конференції виступили Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, Варшавська вища школа бізнесу, Інститут історії України НАН України, Державна установа «Інститут всесвітньої історії» НАН України, Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв, Українська асоціація зовнішньої політики, Центр російських студій, Громадська організація «Українська Рада Миру», Міжнародна громадська організація «Рада з екологічної безпеки».

Відкрив конференцію з привітальним словом в.о. ректора університету, професор, академік Віктор Андрущенко, зауваживши, що сучасна молода людина має розбиратися не лише у своєму фаховому предметі, володіти українською мовою, знати історію України, але й бути добре обізнаною з міжнародною історією, політикою, економікою, дипломатією, володіти хоча б однією іноземною мовою. Тому тематика конференції є надзвичайно актуальною для студента класичного ЗВО, яким віднедавна став наш університет.

Участь у пленарному засіданні взяли Надзвичайні і Повноважні Посли України: міністр закордонних справ України 2007-2009 рр. Володимир Огризко; президент Української асоціації зовнішньої політики Володимир Хандогій, завідувач кафедри історії міжнародних відносин Борис Гуменюк, Роман Безсмертний, Юрій Сергеєв, Дмитро Ткач, Іван Довганич, заступник голови МГО «Рада з екологічної безпеки Валерій Цибух; генеральний директор ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» Павло Кривонос, директор ГО «Українська Рада Миру» Володимир Новохацький.

Від імені академічної наукової спільноти виступили професори, члени-кореспонденти НАН України Степан Віднянський та Андрій Кудряченко, професори Юрій  Макар, Віталій Макар, Віктор Шарпатий Петро Розвадовський (Варшавська вища школа бізнесу) та ін.

Модерувала захід в.о. декана історичного факультету Тетяна Мелещенко.

Під час конференції обговорили низку актуальних питань у сфері міжнародних відносин, зокрема тих, що спричинені російсько-українською війною. Звернули також увагу на підготовку фахівців з міжнародних відносин.

Попри війну і повітряні тривоги, захід пройшов на високому науковому й представницькому рівні, основні її меседжі будуть опубліковані у збірці матеріалів.