Головна / Новини / Події / «ВіршоманІя: сила поезії»

«ВіршоманІя: сила поезії»

Листопад у нашому університеті був поетичним, адже відбувся Четвертий всеукраїнський дистанційний фестиваль поезії «ВіршоманІя: сила поезії», організатором якого є Народний студентський театр «Вавилон». Учасники презентували свої відеороботи у двох вікових групах («Діти, підлітки», «Дорослі») та номінаціях «Читці-декламатори», «Читці-декламатори: театрали», «Читці-декламатори: поетична композиція» та «Авторська поезія».

Журі фестивалю (у складі Інни Ліпницької – завідувачки кафедри української літератури УДУ імені Михайла Драгоманова, кандидатки філологічних наук, Юлії Кратко – режисерки, викладачки режисури та акторської майстерності, керівниці Театру "Шарж" та Олександра Козинця – письменника, лауреата міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», викладача університету) відзначило високий рівень підготовки робіт та великої зацікавленості учасників поетичним словом.

virshomania 1

Дистанційна "ВіршоманІя: сила поезії" зібрала 57 віршоманів та віршоманок з різних куточків України, серед яких 32 стали лауреатами. Діти і дорослі, ті, хто навчається, ті, хто вчить, і ті, хто захищає нас у лавах ЗСУ, зокрема, бойова медикиня та акторка театру «Вавилон» Тетяна Рева, – всіх об’єднала любов до поезії: вони захоплено декламували тексти українських письменників, читали авторські вірші.

Презентоване учасниками відео окриляли та дарували нові відчуття, і вкотре переконали, що сила поезії цілющо діє, з нею увесь світ цвіте і молодіє, і світло б’є крізь морок і заметілі. «ВіршоманІя: сила поезії» відобразила внутрішній світ людини та допомогла проговорити наболіле і таємне.

Вікова група «Дорослі» – це 28 учасників. Серед них студенти різних ЗВО: КНЛУ, МНАУ, НАКККІМ, ЛДАКМ, НАВС та УДУ імені Михайла Драгоманова (природничий факультет – 3 студентки, педагогічний факультет – 4 студентки, факультет математики, інформатики та фізики – 1 студентка, факультет іноземної філології – 2 студентки, факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка – 1 студентка, факультет спеціальної та інклюзивної освіти – 1 студентка, факультет технології та дизайну – 1 студентка).

Номінація «Читці-декламатори: театрали» у двох вікових групах – це 25 учасників («Діти, підлітки» – 13 осіб, «Дорослі» – 12 осіб), які представляли Народний студентський театр «Вавилон», Народний театр естради «Агранавти» (м. Миколаїв), творче об’єднання «РізніЛюди» Вишгородський МЦХТДЮМ «Дивосвіт», Народний театр-студія «Чудеса в решеті», КЗ «Пісочинський палац культури та мистецтв», Народний художній колектив театральна студія «Лицедії» гімназії №59 (м. Київ), театр «Тандем» (м. Кам’янець-Подільський), Народний молодіжний театр «Мурашник» Новомосковського МЦКД.

27 листопада було проведене урочисте закриття фестивалю у Науковій бібліотеці Українського державного університету імені Михайла Драгоманова. Всі учасники заходу артистично, емоційно розповідали вірші, пронизуючи слухачів до кожної клітинки тіла. Серця учасників заходу бились в ритмі поетичних рядків, а інколи завмирали і тремітили. Члени журі були приємно вражені високим рівнем майстерності декламаторів. Акомпанемент гітари додав незабутній музичний колорит події, а відтворення милозвучних українських пісень створило особливу атмосферу.

virshomania 2

Маємо висловити свою вдячність нашим захисникам, які обороняють нас і дають можливість розвивати таланти. Зустріч була благодійною – для збору коштів на потреби військового підрозділу, в складі якого наші життя захищає актор Народного студентського театру «Вавилон» Дмитро Мацюк. На проведеному аукціоні нам вдалося зібрати 6 300 гривень, які поповнили збір. Вдячні членам журі, які надали лоти, що не залишили байдужими присутніх. Дуже приємно усвідомлювати, що серед нас є ті, хто завжди готовий допомогти і підтримати.

Богдана Барабаш, акторка

Народного студентського театру «Вавилон»