Ми єдині і сильні! Ми переможемо!

Історія університету

Абітурієнтам

Головна / Новини / Події / Творчий простір студентського «Мореслова»

Творчий простір студентського «Мореслова»

   На випуску магістрів факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка було презентовано невелику збірочку, яка викликала до себе значний резонанс серед аудиторії присутніх. Це була студентська збірка віршів та прози під промовистою назвою «Мореслово» –  результат діяльності літературної майстерні «Божевільні риби» (керівник – Інна Галак).

   Художні твори, які увійшли до збірки, а також уся підготовча робота, художнє оформлення, технічне редагування та коректорська правка – все це виконано студентами нашого університету, зокрема факультету української філології.

         zbirka 1             zbirka 3 1

zbirka 2

   Автори проєкту та упорядники цієї збірки І. Галак та І. Савченко спільно з творчим колективом дякують в.о. ректора університету В.Андрущенку за підтримку студентської творчості. У вступному слові ректор підкреслив: «У свій час у стінах драгоманівського університету навчались усенародно відомі поети Андрій Малишко, Любов Забашта, Микола Нагнибіда, дитячі поетеси Марія Познанська та Марія Пригара, письменник та публіцист Микола Олійник, автор чудових творів для дітей Василь Чухліб, гумористи Павло Глазовий та Федір Маківчук. І сьогодні українську літературу творить талановите покоління митців, серед яких і ті, хто навчався в НПУ імені М. П. Драгоманова, – це Олександр Дерманський, В’ячеслав Васильченко, Олександр Козинець, Олена Рижко, Тетяна Шептицька, Олексій Бик та ін.».

zbirka 3

   Цілком імовірно, що серед сучасників літературної  майстерні ростуть молоді таланти. «Мореслово» – це творчі спроби початківців – студентів із різних факультетів нашого університету: української філології, соціально-правового, психології, інформатики, історичного та ін. Саме любов до слова здружила молодих людей і подарувала багато захоплюючих моментів, що стали сходинкою творчого росту. Це і літературні конкурси, творчі зустрічі, поетичні дебати і просто пізнавальні подорожі.

   Особливо трепетно читати напутнє слово відомого українського поета та громадського діяча Сергія Пантюка, а нині воїна, що боронить рідну землю від російських окупантів, який завжди підтримував учасників літературної майстерні, залучав їх до літературних конкурсів та культурних акцій: «Ви талановиті, яскраві й самобутні, хоча, здається, ще і не уявляєте, скільки важкої і не завжди вдячної праці чекає на вас попереду! Скільки недоспаних ночей, сліз і розчарувань! Але те все – заради перемог і звершень. Мало лише побачити сонце. Його треба навчитися завжди носити в собі й за максимумом дарувати іншим». Поет тут говорить про сонце творчого натхнення, осмислюючи символічну образність  поезії Б.-І.Антонича, яка й надихнула на виникнення назви «Божевільні риби». Ідея творчого простору – океану слова –  закладена й у назві «Мореслово».

   Лишається додати, що авторами збірки стали юні й талановиті Людмила Василенко, Валерія Андрієнко, Ярослава Чередниченко, Оксана Жмуд, Інна Власенко, Яна Пастушенко, Наталія Гудована, Валерія Панасюк, Анастасія Терина, Катерина Караміна, Альона Носова, Наталія Холодовська.

zbirka 4

   Художнє оформлення здійснили Софія Денисюк, Анастасія Терина, Мирослава Котюга. За технічне редакторство та коректуру вдячні Ксенії Мостєпан.

   На жаль, пандемія, а потім і війна завадили провести заплановану презентацію збірки «Мореслово». Частина його учасників вже стали випускниками нашого університету. Тож керівниця проєкту Інна Галак напутньо бажає їм усім не втрачати віри і ніколи не гасити сонця творчості в своїй душі.

zbirka 5

Пресслужба університету