Головна / УНІВЕРСИТЕТ / Прозорий університет / Новини / Події / Засідання ректорату 13 травня 2024 року

Засідання ректорату 13 травня 2024 року

13 травня 2024 року в університеті відбулось засідання ректорату, на порядку денному якого обговорили два питання:

- про освітню підтримку в переході на українську мову та досвід роботи викладачів і студентів факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка в проєкті «Єдині»;

- про організацію підготовки замовлень на виготовлення документів про освіту.

rectorat 13 05

З доповіддю «Освітня підтримка в переході на українську мову: досвід роботи викладачів і студентів факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка в проєкті “Єдині”» виступив декан факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка, професор Анатолій Висоцький. Усвідомлюючи важливість безпекової, державотвірної та онтологічної функцій української мови, реагуючи на потребу поширення та вивчення української мови, викладачі та студенти факультету української філології створюють гуманітарні проєкти для різних цільових груп та всіх охочих, спрямовані на опанування та успішне володіння українською мовою. Майданчиком для реалізації фахового потенціалу став проєкт «Єдині», з яким співпрацюють викладачі та студенти факультету відповідно до Меморандуму про співпрацю від 5 вересня 2022 року як директори, координатори ТГ, модератори розмовних клубів, модератори чатів підтримки та ін. Загалом до проєкту залучено понад 200 студентів факультету. Для них робота в проєкті «Єдині» – це можливість фахового зростання та підвищення кваліфікації; отримання сертифіката про здобуття кваліфікації модератора розмовних клубів; оволодіння найсучаснішими методиками навчання й запам’ятовування, наприклад ейдетики та мнемотехніки; можливість набути унікального досвіду допомоги в переході з російської на українську мову, що значно відрізняється від навчання української як іноземної; можливість проходження практики філологам та журналістам; реалізація наукового потенціалу філологів та журналістів; реалізація організаторських здібностей та можливість виявити свої лідерські якості; переймання досвіду від фахівців з усіх куточків України; знайомства з лідерами думок, громадськими діячами; можливість долучитися до перемоги.

rectorat 13 05 2

Заслухавши доповідь, члени ректорату роботу факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка в контексті освітньої підтримка в переході на українську мову в проєкті «Єдині» схвалили, а ректор УДУ імені Михайла Драгоманова, академік Віктор Андрущенко вручив дипломи переможцям Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з української мови, літератури з методиками їх викладання голові студентського парламенту факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Маргариті Самойлюк і голові студентського самоврядування гуртожитку факультету Лізі Кобилянській та їх науковим керівникам – викладачам кафедри української мови Оксані Гаврилюк і Валентині Шемет. За організацію співпраці між УДУ імені Михайла Драгоманова та проєктом «Єдині» від ГО «Українська гуманітарна платформа», активну популяризацію української мови в усіх суспільних сферах, особистий внесок у розвиток духовності українського суспільства було також нагороджено подякою ректора викладачку кафедри журналістики та операційну директорку проєкту «Єдині» Софію Денисюк.

rectorat 13 05 3                        rectorat 13 05 4

rectorat 13 05 5                      rectorat 13 05 6

Про організацію підготовки замовлень на виготовлення документів про освіту доповіла керівниця Навчально-методичного центру Алла Романчук. У своєму виступі вона зауважила, що організація підготовки замовлень на виготовлення документів про вищу освіту в університеті проводиться відповідно до наказів «Про підготовку до літньої заліково-екзаменаційної сесії студентів та підсумкової атестації випускників у 2023/2024 навчальному році» (№ 161 від 06.04.2024 р.) та «Про призначення відповідальних за підготовку замовлень на виготовлення документів про вищу освіту у 2023/2024 н.р.» (№ 414 від 24.10.2023р.). Заслухавши доповідь, члени ректорату ухвалили інформацію взяти до уваги, а деканам факультетів та директорам інститутів – забезпечити виконання заходів щодо підготовки та проведення підсумкової атестації.

rectorat 13 05 7