Ми єдині і сильні! Ми переможемо!

Головна / Новини / Події / Засідання Вченої ради університету

Засідання Вченої ради університету

    27 березня 2025 року в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова відбулось засідання Вченої ради університету.                                                 

   На початку засідання ректор університету Віктор Андрущенко урочисто вручив драгоманівцям дипломи доктора філософії, а також нагородив доцентку кафедри спеціальної психології та медицини Тетяну Осадчу Медаллю за наукові досягнення Г.С. Костюка.

 Vchena rada 1

Vchena rada 2

Vchena rada 3

Vchena rada 4 1

   Ректор університету підписав Меморандум про співпрацю з Національною соціальною сервісною службою, яку представляли голова Василь Луцик та заступник директора Департаменту державного контролю за правами дітей Володимир Вовк. Угода сприятиме реалізації спільних проєктів, впровадженню освітніх програм для підготовки фахівців і захисту прав дітей та ін.

Vchena rada 4

   На порядку денному було розглянуто питання:

- затвердження плану соціально-економічного розвитку університету на 2025 р. (доповів проректор  з науково-педагогічної роботи (адміністративно-господарська діяльність) Ростислав Драпушко);

Vchena rada 5

- формування компетентності майбутніх фахівців із журналістики у сучасному медійному просторі (доповів декан факультету української філології імені Андрія Малишка Анатолій Висоцький);

Vchena rada 7

- затвердження Правил прийому на навчання для здобуття вищої освіти в УДУ імені Михайла Драгоманова у 2025 року (доповів декан педагогічного факультету, відповідальний секретар Приймальної комісії Тарас Олефіренко).

Vchena rada 11

   На засіданні Вчена рада констатувала, що одним із пріоритетних напрямків роботи УДУ імені Михайла Драгоманова, зокрема факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка, є формування фахових компетентностей майбутніх фахівців, зокрема в галузі журналістики.

   Кафедра журналістики університету здійснює підготовку майбутніх журналістів, редакторів, видавців відповідно до чинного законодавства України і професійних стандартів, що засвідчено в освітньо-професійних програмах для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (ОПП «Видавнича справа та редагування») та другого (магістерського) рівня вищої освіти (ОПП «Редагування в засобах масової інформації та видавнича діяльність»).

   Навчальні плани, зокрема в циклі професійної підготовки, вміщують такі освітні компоненти, у межах яких можливо вповні забезпечити формування фахових компетентностей. Щодо вибіркової складової, то викладачі кафедри журналістики пропонують студентам широкий перелік сучасних освітніх компонентів, які корелюють із трендами медійної галузі, ринковими запитами та інноваціями. Пропозиція щороку оновлюється з врахуванням динамічних змін, які відбуваються в медійному середовищі та в освітньому процесі.

   Завдання кафедри журналістики – показати здобувачам освіти медіасередовище в усій його повноті й цілісності, завдяки чому майбутні випускники мають змогу протягом років навчання обрати собі спеціалізацію, виходячи зі своїх уподобань і хисту.

    Головними орієнтирами для підготовки майбутніх фахівців є скерованість до актуальних засад медійних професій, які вимагають творчих підходів, ініціативності, оригінальності мислення. Тому в межах окремих дисциплін (медіаосвіта і медіобезпека, наукові студії та фахова аналітика та ін.), під час виконання курсових і кваліфікаційних робіт, практик студентам пропонуються завдання, спрямовані на створення власних інформаційних продуктів, що дає змогу закріплювати знання, працювати в колективі, знаходити ефективні рішення в нетипових ситуаціях.

    Осмислення сучасної журналістської освіти вимагає формування компетентностей у зв’язку з виникненням цілого блоку медіаорієнтованих дисциплін та потребою постійно адаптуватися до змін у медіагалузі (медіамеджмент і видавничий маркетинг, медіаграмотність і медіадидактика та ін.).

   Сьогодні для кафедри журналістики університету важливо адаптувати освітній процес до швидких змін у медіасфері, акцентуючи увагу на новітніх технологіях та методах роботи зі студентами для формування фахових компетентостей. Це такі активності, як стажування, залучення студентів до реальних проєктів, розвиток міждисциплінарних знань, а також активна науково-дослідницька діяльність викладачів для осмислення медіагалузі загалом. Особливу увагу кафедра приділяє співпраці з медіаорганізаціями, експертами-практиками, адже вона допомагає студентам здобувати практичний досвід і готує їх до успішної кар’єри в медіа. Така діяльність сприяє формуванню конкурентоспроможних фахівців, готових працювати в динамічному медіасередовищі.

Vchena rada 8

Vchena rada 9

Пресслужба університету