Ми єдині і сильні! Ми переможемо!

Головна / Новини / Події / Науково-методичний семінар з питань вдосконалення практичної підготовки студентів

Науково-методичний семінар з питань вдосконалення практичної підготовки студентів

   26 березня 2025 року відбулось чергове засідання Науково-методичного семінару з питань вдосконалення практичної підготовки здобувачів вищої освіти УДУ імені Михайла Драгоманова.

   На семінарі завідувач відділу практичної підготовки Наталія Верпатова вручила учасникам семінарів-доповідачам відповідні сертифікати.

seminar praktyka 1

seminar praktyka 2

seminar praktyka 3seminar praktyka 4

seminar praktyka 5

seminar praktyka 6

   Про особливості проведення практик у Навчально-науковому інституті права та політології доповіли професор кафедри правознавства та галузевих юридичних дисциплін Наталія Сухицька та доцент кафедри політичних наук Ірина Симонова.

  У своїй доповіді «Теорія успіху – практика в дії» Наталія Сухицька визначила особливості проведення практик майбутніх правознавців, висвітлила основні завдання і системний зв’язок освітніх програм з реальним досвідом роботи в судах, адвокатських об’єднаннях та інших правових установах, в інституті створено студентський навчально-науково-виробничий підрозділ «Юридична клініка». Різноманітність баз практик сприяє повному і глибокому усвідомленню здобувачами сутності майбутньої професії. Постійна змінність нормативно-правової бази вимагає формування у здобувачів навичок швидкого реагування на чинність правових документів. При роботі з клієнтом важливо дотримуватись конфіденційності, реагувати на емоційний стан клієнта, бути відповідальним за прийняті рішення.

   Водночас було визначено перспективи та шляхи вдосконалення практичної підготовки шляхом створення ради стейкхолдерів з метою удосконалення навчальних планів через запровадження нових дисциплін, враховуючи попит на ринку праці, економічну ситуацію в країні й потреби в якісному проходженні практики, організації систематичних зустрічей (круглі столи, наукові семінари, конференції) з представниками різних напрямів юридичної професії, збільшення кількості баз практики з метою практичної диференціації до потреб і вподобань здобувачів освіти.

   Ірина Симонова поділилася досвідом організації практичної підготовки здобувачів-політологів. Під час обговорення було підкреслено важливість практики у формуванні майбутніх фахівців, акцентовано увагу на ключових аспектах підготовки та компетентностях, які здобувачі опановують у процесі її проходження. Майбутнім політологам важливо не лише спостерігати за політичними процесами, а й глибоко їх розуміти та аналізувати, формулювати альтернативні сценарії розвитку подій і пропонувати ефективні рішення. Саме практичний досвід дає змогу зрозуміти реальний механізм функціонування політичної системи та усвідомити виклики, з якими стикається суспільство. Навчальні та виробничі практики дозволяють молоді виявити свої сильні сторони, перейняти досвід і розпочати свій власний професійний шлях. Окрім того, було представлено перспективи, що відкриваються перед студентами, зокрема на основі реальних кейсів успішного проходження практики.

   Отже, можна підсумувати: ЯКІСНА ПРАКТИКА = УСПІШНИЙ ВИПУСКНИК = КОНКУРЕНТНИЙ ФАХІВЕЦЬ.

seminar praktyka 7

seminar praktyka 8

   Про особливості проведення практик на історичному факультеті доповіли професори кафедри методології та методики суспільних дисциплін Ігор Коляда, Тетяна Мелещенко та професор кафедри історії міжнародних відносин та гуманітарних дисциплін Степан Дмитренко.

seminar praktyka 9

seminar praktyka 10

  Навчальні та виробничі педагогічні практики для здобувачів вищої освіти за освітньою програмою «Середня освіта (Історія)» проходять на базі гімназії «Діалог», спеціалізованої школи № 301 імені Ярослава Мудрого, спеціалізованої школи № 159, спеціалізованої школи № 115 імені Івана Огієнка, гімназії № 153, ліцею №19 «Межигірський», гімназія №178. Педагогічні колективи цих закладів, склад яких постійно поповнюється випускниками факультету, плідно співпрацюють з факультетом, передають молоді свій досвід, розвивають інтерес до професії.

    Особливістю освітньо-професійної програми «Міжнародні відносини та суспільні комунікації» є поєднання теоретичної підготовки здобувачів з набуттям ними практичних навичок під час проходження практики із залученням широкого спектру баз практик регіону. Базами практики для обох освітніх рівнів є:

органи державної влади України та органи місцевого самоврядування (Міністерство закордонних справ України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство культури України, Національне агентство державної служби України, Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв, Київська міська державна адміністрація);

громадські організації (ГО «Українська рада миру», «Рада з екологічної безпеки», «Асоціація політичних наук»).

   Практикоспрямованість як особливість програми полягає в безпосередній участі у підготовці майбутніх фахівців-міжнародників досвідчених дипломатів-практиків з посиленою мовною підготовкою, яка дає можливість студентам вільно інтегруватися у професійну сферу. Враховуючи майбутнє професійне спрямування, практика для бакалаврів та магістрів міжнародних відносин допоможе оволодіти комплексом знань з фундаментальних та прикладних дисциплін, оволодіти фаховими методами аналізу взаємодії внутрішньої та зовнішньої політики держави, опанувати навичками професійної адміністративної діяльності.

  Практика освітнього рівня магістр конкретизується спеціальними уміннями та знаннями, достатніми для виконання професійних завдань, передбачених для первинних посад у державному управлінні, органах місцевого самоврядування, діяльність яких пов’язана з реалізацією міжнародних проєктів та міжнародною діяльністю конкретних територіальних громад; підприємницькій діяльності на міжнародній арені, туризмі, роботою у сфері культурного, інтелектуального, загальногуманітарного співробітництва конкретних держав та регіонів.

   З особливостями, досвідом та перспективами проведення навчальної археологічної практики поділилася Тетяна Мелещенко. Така практика можлива завдяки партнерській співпраці історичного факультету з Інститутом археології НАН України, який забезпечує можливість її проходження в експедиціях м. Києва, Київської та Чернівецької областей під керівництвом відомих археологів. Цьогоріч археологічна практика набула міжнародних масштабів. П’ять студенток взяли участь у польській археологічній експедиції Плавно-2024 під керівництвом професора Гданського університету, наукового співробітника музею в Кошеліне, президента Археологічного товариства доктора Анджея Каспржака. Керівником навчальної практики є знаний археолог, доцент кафедри всесвітньої історії та археології Руслан Шишкін. Під його керівництвом в археологічній лабораторії факультету студенти в межах наукового гуртка продовжують розвивати свої практичні навички, soft skills та науковий потенціал.

seminar praktyka 11

Пресслужба університету