Ми єдині і сильні! Ми переможемо!

Головна / Новини / Події / XIV Всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс»

XIV Всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс»

  21 березня 2025 року на історичному факультеті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися XIV Всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс».

  З вітальними словами виступили проректор з навчально-методичної роботи, професор Роман Вернидуб, проректор з наукової роботи, професор Григорій Торбін, проректор з міжнародної діяльності, професор Володимир Лавриненко, проректор з науково-педагогічної роботи (адміністративно-господарська діяльність), доцент Ростислав Драпушко. У своїх промовах вони передали щирі вітання від ректора університету, академіка Віктора Андрущенка, підкреслили важливість і актуальність конференції, звернулися до учасників, зокрема до молодих науковців, з мотиваційними настановами.

 

 

drahoman chytannya 1

drahoman chytannya 9

   Також з вітальним словом звернувся професор Морітц Гунцінгер, член Наглядової ради університету, та основний організатор і натхненник конференції, завідувач кафедри джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін, професор Олександр Потильчак.

drahoman chytannya 2

drahoman chytannya 3

   Модерацію заходу здійснювала декан факультету Тетяна Мелещенко.

drahoman chytannya 4

   Конференція проводиться вчотирнадцяте і вже має свої традиції. Цьогоріч учасниками стали понад 120 осіб – учні шкіл, студенти, аспіранти, молоді вчені, вчителі і досвідчені відомі науковці.  Наукове партнерство школа – університет – академічна наукова установа є постійною робочою формулою успіху, якої дотримується історичний факультет.

   На пленарному засіданні з доповідями виступили відомі науковці, наші випускники та партнери:

  Юрій Шаповал, керівник Центру історичної політології Інституту політичних та етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України, доктор історичних наук, головний науковий співробітник, професор;

   Даріуш Рогут, професор Академії військового мистецтва, науковий співробітник Інституту національної пам’яті (Польща), доктор габілітований, професор;

  Олександр Лисенко, завідувач відділом воєнно-історичних досліджень Інституту історії України НАН України;

 Анатолій Подольський, провідний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України, керівник Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук;

   Андрій Бульвінський завідувач відділу історії нових незалежних держав Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України», кандидат історичних наук, доцент;

  Алла Курзенкова, афілійована дослідниця (постдокторант) Британської Академії, відділу археології, Університет Глазго (Шотландія);

  Ольга Литвин, завідувачка сектору з ретроспективної бібліографії науково-бібліографічного відділу Національної історичної бібліотеки України;

  завідувачі кафедр факультету: професор, Надзвичайний і Повноважний Посол України Борис Гуменюк, професори Михайло Журба, Іван Дробот, Олександр Потильчак, Тетяна Ладиченко, доцент Світлана Візер.

  Науковці ділилися своїми дослідженнями з молодим поколінням та звертали увагу на важливі аспекти наукових досліджень. Такі поради сприяють розвитку майстерності молодих науковців. 

drahoman chytannya 5

drahoman chytannya 6

drahoman chytannya 7

   Заступник декана з наукової і виховної роботи та міжнародних зв’язків історичного факультету, доктор філософії (історія та археологія) Ольга Перепелюк презентувала здобутки й успіхи студентів, аспірантів та молодих вчених факультету в науковій діяльності та міжнародній мобільності за поточний рік, а також окреслила подальші перспективи. 

drahoman chytannya 10

   Далі відбулися секційні панелі конференції, де молоді науковці представляли результати своїх наукових досліджень:

Панель перша. Археологія, медієвістика, ранній модерний час

Панель друга. Історія України та всесвітня історія ХІХ – поч. ХХ ст.

Панель третя. Україна і світ у 1914–1945 рр.

Панель четверта. Україна і світ у другій половині ХХ – на початку ХХІ ст.

Панель п’ята. Джерелознавство, музеєзнавство, спеціальні галузі історичної науки, етнологія, історія мистецтв

Панель шоста. Методика навчання історії та суспільно-політичних дисциплін.

   Підводячи підсумки конференції, проректор Григорій Торбін ще раз наголосив на тому, що теми які звучали на конференції мають бути широко розповсюджені для громадськості й підтримав ідею друку збірника.

  Декан факультету Тетяна Мелещенко висловила подяку всім учасникам, партнерам, організаторам конференції, особливо керівництву університету за постійну підтримку ініціатив та створення широких можливостей для самореалізації, підвищення кваліфікації й саморозвитку. 

  І на завершення організатор конференції Олександр Потильчак анонсував, що наступного року будемо проводити вже XV ювілейну конференцію.

drahoman chytannya 8

 

Пресслужба університету