Звітно-наукова конференція викладачів, аспірантів і докторантів університету за підсумками наукових досліджень 2024 року «Єдність навчання і наукових досліджень – головний принцип університету»
Протягом Тижня науки в університеті традиційно проходить звітно-наукова конференція викладачів, аспірантів і докторантів університету за підсумками наукових досліджень 2024 року «Єдність навчання і наукових досліджень – головний принцип університету». Цього року вона розпочалась 19 травня з загальноуніверситетського пленарного засідання.
Ректор університету Віктор Андрущенко привітав драгоманівців зі святом науки в університеті, підкреслив важливість наукової діяльності у розвитку суспільства та побажав, щоб кожне відкриття наближало нас до перемоги України і її процвітаючого майбутнього.
Колектив університету привітав колег – проректора з науково-методичної роботи університету Романа Вернидуба, вченого секретаря університету Лесю Панченко та методиста відділу аспірантури та докторантури університету Ірину Ципнятову з відзначення державними нагородами, якими до Дня науки нагородив Президент України Володимир Зеленський.
До Дня науки було нагороджено і працівників, які забезпечують підтримку розвитку науки в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова та членам Ради молодих вчених університету.
Ректор університету, доктор філософських наук, професор, член-кореспондент НАН України, академік НАПН України Віктор Андрущенко відкрив науковий захід змістовною доповіддю на тему «Наукова освіта: необхідність, виклики та перспективи», у якій акцентував увагу на важливості інтеграції наукового підходу в освітній процес, окреслив сучасні виклики для академічної спільноти та можливі шляхи подальшого розвитку наукової освіти.
Доповідь про мову як об’єкт і засіб ідеологічного впливу в суспільно-політичному дискурсі України виголосив декан факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка, доктор філологічних наук, професор Анатолій Висоцький, акцентуючи увагу на ролі мовної політики у формуванні національної свідомості, механізмах маніпулятивного впливу через мову та специфіці використання мовних засобів у політичній комунікації та медіа сучасної України.
Завідувач кафедри всесвітньої історії та археології, доктор історичних наук, професор Михайло Журба розкрив питання української національної ідентичності та історичної пам'яті у контексті гібридної війни росії проти України, а директор навчально-наукового інституту публічного управління та адміністрування, доктор філософії в галузі «Соціальні та поведінкові науки» Віталій Сташук – про темне просвітництво та сучасне українське лібертаріанство.
Старший викладач кафедри методології та методики суспільних дисциплін історичного факультету, секретар Ради молодих вчених, доктор філософії в галузі «Освіта/Педагогіка» Оксана Богомаз представила актуальну й дискусійну сьогодні проблему штучного інтелекту в освіті, його можливості та ризики.
Інеса Гончаренко, викладач кафедри практичної психології педагогічного факультету, розповіла про засоби збереження ментального здоров’я особистості під час війни.
Асистент кафедри філософської антропології, філософії культури та культурології навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики Катерина Логвиненко розкрила особливості збереження культурної спадщини у цифрових фотоархівах.
Викладач кафедри теоретичної та консультативної психології факультету психології, доктор філософії у галузі психології Христина Цьомик представила доповідь про роль когнітивної реструктуризації у розвитку саногенного мислення та підтриманні психічного здоров’я особистості.
Завершив пленарне загальноуніверситетське пленарне засідання проректор з наукової роботи доктор фізико-математичних наук, професор Григорій Торбін, презентувавши основні досягнення, виклики та перспективи науково-дослідної роботи в УДУ імені Михайла Драгоманова.
З 20 по 23 травня 2025 року на факультетах та кафедрах університету відбувалися пленарні та секційні засідання, де викладачі презентувати власні наукові напрацювання, обговорювали актуальні проблеми своєї галузі, обмінювалися ідеями та надихалися новими науковими здобутками.
Пресслужба університету