Науково-методичний семінар з питань вдосконалення практичної підготовки здобувачів вищої освіти УДУ імені Михайла Драгоманова підводив підсумки своєї роботи в 2024-2025 н.р.
Науково-методичний семінар з питань вдосконалення практичної підготовки здобувачів вищої освіти УДУ імені Михайла Драгоманова підвів підсумки своєї роботи в 2024-2025 навчальному році. Цього року відбулось 6 засідань семінару.
Серед учасників семінару – викладачі, які керують практиками студентів університету, відповідальні за організацію практик на факультетах/ в інститутах, заступники деканів/ директорів з навчальної-методичної роботи. Під час засідань семінару розглядались питання організації та проведення практик для здобувачів вищої освіти за різними освітніми програмами, бакалаврськими та магістерськими.
Учасники семінару ознайомились з особливостями проведення практик на факультеті математики, інформатики та фізики (15.10.2024), факультеті мистецтв імені Анатолія Авдієвського (30.10.2024), природничому факультеті (12.12.2024), факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка (20.02.2025), педагогічному факультеті (20.02.2025), в Навчально-науковому інституті права та політології (26.03.2025), на історичному факультеті (26.03.2025), факультеті соціології та соціальної політики (22.04.2025), в Навчально-науковому інституті публічного управління та адміністрування (22.04.2025).
22 квітня 2025 року було проведено заключний семінар. З вітальним словом до учасників семінару звернулась начальник Навчально-методичного центру Алла Романчук. Вона наголосила на важливому внеску роботи семінару до розвитку освітніх програм, за якими здійснюється підготовка фахівців в університеті. Побажала успіхів у розвитку співпраці між факультетами/ інститутами, дієвому втіленні ідей, представлених на семінарі, пошуку нових напрямів практичної діяльності студентів університету.
На семінарі було розглянуто такі питання:
1. Особливості проведення практик в закладах соціальної сфери в умовах сучасних викликів.
Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної освіти та соціальної роботи Тетяна Голубенко розповіла про співпрацю факультету соціології та соціальної політики з громадською організацією «Міжнародна федерація арт-терапії та саморозвитку особистості», що є яскравим прикладом ефективної інтеграції освіти, науки та практики в сфері соціальної роботи. Студенти факультету під час практик долучаються до проєктів федерації, беруть активну участь в реабілітаційних програмах. Практики студентів освітніх програм «Соціальна робота» та «Соціальна педагогіка» проходять в Денному центрі «Право на здоров’я», Волонтерському центрі клінічної лікарні № 4, громадських організаціях «Клуб «Еней»», «Краще вдома», «Єдність, спорт та дружба», «Дитяче містечко». Студенти набувають досвіду проведення тренінгів з арт-терапії.
2. Організаційно-методичні засади виробничої управлінської практики магістрів спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування».
Доктор політичних наук, професор кафедри професійної підготовки, документознавства та публічного управління Валерій Бебик представив закордонний досвід проведення таких практик, визначив можливості його використання в сучасних умовах, акцентував увагу на організаційних особливостях практичної підготовки студентів зазначеної спеціальності в різних сферах державного управління, підкреслив важливість такого досвіду для майбутніх держслужбовців.
Кожне з питань викликало зацікавлення та жваве обговорення.
Відділ практичної підготовки висловлює вдячність усім учасникам семінару. Плануємо продовжити роботу семінару в 2025-2026 навчальному році. Запрошуємо факультети та інститути до подальшої співпраці!
Відділ практичної підготовки