Ми єдині і сильні! Ми переможемо!

Історія університету

Абітурієнтам

Головна / Новини / Події / VII Всеукраїнська науково-практична конференція «Інноваційні підходи в освіті та реабілітації дітей із особливими освітніми потребами».

VII Всеукраїнська науково-практична конференція «Інноваційні підходи в освіті та реабілітації дітей із особливими освітніми потребами».

   На базі Українського державного університету імені Михайла Драгоманова 6 листопада 2024 року з нагоди відзначення 190-річчя університету відбулась VII Всеукраїнська науково-практична конференція «Інноваційні підходи в освіті та реабілітації дітей із особливими освітніми потребами».

   Організаторами заходу стали:

✅ГО «Українська асоціація корекційних педагогів» (ВГО Українська асоціація корекційних педагогів (УАКП/UASP),

✅ Український державний університет імені Михайла Драгоманова,

✅Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди,

 

✅Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка,

✅ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет»,

✅Полтавський національний педагогічний університет імені Короленка.

 konf markus2 1

   Ректор університету Віктор Андрущенко відкрив конференцію та побажав усім учасникам конференції плідної роботи й нових наукових відкриттів, а також підкреслив актуальність теми проведення конференції, особливо в умовах війни, оскільки системі освіти та реабілітації дітей із особливими освітніми потребами необхідні нові підходи, інновації і підтримка з боку держави та суспільства.

konf markus2 2

konf markus2 3

konf markus2 4

   З вітальними словами до учасників конференції звернулись:

-        заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Ірина Постоловська;

-        почесний президент ГО «Українська асоціація корекційних педагогів», дійсний член НАПН України, заслужений юрист України, професор кафедри психокорекційної педагогіки та реабілітології Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор Віктор Синьов;

-        ректор Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Юрій Бойчук;

-        ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, заслужений працівник освіти України, член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Марина Гриньова;

-        віцепрезидент ВГО «Українська асоціація корекційних педагогів», головний науковий співробітник Державної наукової установи «Центр інноваційних технологій охорони здоров’я» Державного управління справами, член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Андрій Шевцов;

-        професор кафедри спеціальної та інклюзивної освіти навчально-наукового інституту спеціальної та інклюзивної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, почесний член НАПН України, заслужений працівник освіти України, доктор педагогічних наук, професор Марія Шеремет.

konf markus2 5

konf markus2 6

konf markus2 7

konf markus2 8

konf markus2 9

konf markus2 10

    Деканеса факультету спеціальної та інклюзивної освіти Ірина Маркусь також привітала учасників конференції та зауважила, що сьогодні системі освіти та реабілітації дітей з особливими освітніми потребами необхідні розробки нових підходів та технологій, а вирішити це можливо лише, якщо всі науковці та практики об’єднають свої зусилля та будуть працювати на благо дітей та своєї держави.

konf markus2 11

   На пленарному засіданні були заслухані доповіді провідних науковців у галузі спеціальної та інклюзивної освіти на теми, пов'язані із сучасними викликами спеціальної та інклюзивної освіти в умовах війни та післявоєнної відбудови, сучасних корекційно-реабілітаційних технологіях, підготовки конкурентоздатних фахівців у сфері спеціальної освіти.

    Робота конференції продовжилася у секціях:

Секція 1️. Актуальні проблеми спеціальної, інклюзивної та позашкільної освіти дітей з особливими освітніми потребами в умовах воєнного стану (модератори: проф. Конопляста С.Ю. та ст.н.с. Тищенко В.В.)

Секція 2. Сучасні здоров’язбережувальні, реабілітаційні, психокорекційні та інформаційні технології в спеціальній та інклюзивній освіті (модератори: доц. Геращенко С.І. та доц. Омельянович І.М.)

Секція 3. Мультидисциплінарний підхід до організації супроводу дітей раннього, дошкільного та шкільного віку з особливими освітніми потребами (модератори: доц. Гребенюк Т.М. та доц. Сасіна І.О.)

Більше на сторінці факультету https://www.facebook.com/fsio.udu.ua?locale=uk_UA

konf markus2 12

konf markus2 13

konf markus2 14

Пресслужба університету