Ми єдині і сильні! Ми переможемо!

Історія університету

Абітурієнтам

Головна / Новини / Події / Драгоманівці презентували актуальні наукові культурологічні напрацювання

Драгоманівці презентували актуальні наукові культурологічні напрацювання

   16-18 червня 2023 р. відбулась VIII Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми розвитку українського та зарубіжного мистецтв: культурологічний, мистецтвознавчий, педагогічний аспекти», організована Волинським національним університетом імені Лесі Українки спільно з Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова, Поморською академією у Слупську та Центром українсько-європейського наукового співробітництва. Для участі в цьому науковому заході було сформовано делегацію для презентації наукових напрацювань у сфері культурології, мистецтвознавства, етики та естетики.

konf svitaz 1

konf svitaz 2

konf svitaz 3

  В межах поїздки студенти та викладачі відвідали Волинський національний університет імені Лесі Українки, де мали можливість поспілкуватись з ректором університету професором Анатолієм Цьосем. Очільнику Лесиного університету було презентовано англомовне багатотомне видання «Організоване суспільство», автором якого є ректор Драгоманівського університету академік Віктор Андрущенко.

   Після спілкування у ВНУ імені Лесі Українки, делегація Драгоманівського університету вирушила до міського Палацу культури на зустріч з директором Департаменту культури Тетяною Гнатів. Під час розмови присутні обговорили переваги проєктного підходу у сфері культури та важливу роль молоді у процесі відновлення України.

  Після офіційних зустрічей студенти та викладачі мали можливість на власні очі побачити місцеві памʼятки архітектури, зокрема відвідали екскурсію у відомому Луцькому замку, послухали цікаву розповідь про історію замку та піднялись на його верхню точку, з якої насолодились чудовим краєвидом та зробили світлини на добру згадку.

konf svitaz 4

  Наступні дні драгоманівці провели на базі практики «Гарт» ВНУ імені Лесі Українки у с.Світязь на Шацьких озерах, де відбулась низка наукових та творчих заходів. Цього року Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми розвитку українського та зарубіжного мистецтв: культурологічний, мистецтвознавчий, педагогічний аспекти» об'єднала науковців з Києва, Одеси, Тернополя, Кам’янця-Подільського, Маріуполя, Полтави, Хмельницького, Слупська (Польща), Угорщини. Захід відбувався у змішаному форматі, тому програма нараховує понад 200 учасників, з них 77 осіб взяли участь наживо.

  На пленарному засіданні наукової конференції виступили представники Драгоманівської делегації – професори Василь Федоришин та Тетяна Андрущенко, доцент Сергій Русаков. Також представили напрацювання спікери інших закладів вищої освіти. Більшість науковців оглядали мистецтво, однак значна увага приділялась питанню диджиталізації мистецтва та використання штучного інтелекту у творчій діяльності.

konf svitaz 5

konf svitaz 6

   Наступного дня відбулись секційні засідання, а також панельні дискусії з культурології, де виступила більшість Драгоманівської делегації. В межах такого сучасного підходу презентації наукових напрацювань студенти та викладачі змогли не просто представити теоретичні здобутки, а й провести фахові дискусії та обговорити з усіма присутніми своє бачення подальшого розвитку культури та мистецтва. Розглядалися теми збереження культурної спадщини та цифровізації, активно обговорювалась тема штучного інтелекту, зокрема ChatGPT. Проте все ж більше уваги приділялося ролі мистецтва в умовах війни. Учасники обговорили такі теми, як створення цифрових архівів, документування російських воєнних злочинів та створення стратегій захисту культурної спадщини. Важливо, що під час наукової дискусії брали активну участь як молоді науковці, так і більш досвідчені фахівці.

 Після успішного завершення наукових доповідей, відбувся концерт камерного оркестру факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського. Творчий колектив представив як відомі, так і маловідомі музичні твори українських та світових композиторів.

 Участь у заході делегації стала можливою завдяки підтримці ректора університету академіка Віктора Андрущенка, стипендії випускника House of Europe, яку виборов керівник Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики Сергій Русаков, та організаційній підтримці Центру українсько-європейського наукового співробітництва.

 Протягом декількох днів представники делегації УДУ імені Михайла Драгоманова не тільки презентували культурологічні та мистецтвознавчі напрацювання, а й вивчали основні тенденції розвитку сучасної культури та мистецтва, обмінювалися досвідом із вченими з інших університетів, а також змогли насолодитись природною красою та спокоєм Волині.

Марія Пальчинська,

Світлини – Сергій Хандусенко