Головна / Новини / Події / До 38-их роковин Чорнобильської трагедії

До 38-их роковин Чорнобильської трагедії

26 квітня 2024 року Україна відзначає 38-мі роковини Чорнобильської трагедії. Цього дня 1986 року на Чорнобильській АЕС сталася найбільша і найстрашніша за своїми наслідками техногенна радіаційна аварія. Мільйони людей стали жертвами цієї катастрофи. Сьогодні вшановуємо пам'ять про них, а ще з вдячністю згадуємо мужність, самовідданість і професіоналізм персоналу ЧАЕС, пожежників, військовослужбовців, медиків, учених, які брали участь у ліквідації наслідків аварії.

Напередодні, 25 квітня, Український державний університет спільно з ВГО Асоціація «Афганці Чорнобиля» за підтримки ректора університету Віктора Андрущенка провели у Патріаршому соборі УГКЦ традиційний Концерт-реквієм «Чорнобиль – молодь буде пам’ятати».

Автори проєкту – Олександр Рябека та Василь Федоришин. Режисер-постановник – народний артист України Зеновій Корінець.

chornobyl 1

chornobyl 16

chornobyl 2

На захід завітали драгоманівці, військові, кияни та гості столиці. Участь у концерті взяли Мішаний хор «Дзвін» (керівник – Галина Савчук), Хор регентів (керівник – Лариса Чинчева), Хор іноземних студентів «Гармонія Сходу» (керівник – Інна Коваленко), Народний хор «Червона калина» (керівник – Олена Шевченко), Симфонічний оркестр Дрогобицького музичного коледжу ім. В.Барвінського (худ.керівник – Сергій Фендак), Малий симфонічний оркестр факультету мистецтв (керівник – Галина Савченко), жіночий хор «Павана» (керівник – Людмила Байда), Капела «Red Sound» (керівник – Вікторія Касьянова), народні артисти України Сергій Магера та Анатолій Гнатюк, а також Фан Вей, Оксана Журкіна, Євгеній Журкін, Андрій Шевчук, Олена Васильєва.

chornobyl 3

chornobyl 4

chornobyl 5

chornobyl 6

Ректор УДУ імені Михайла Драгоманова Віктор Андрущенко завжди підкреслює важливість історичної пам’яті у вихованні студентської молоді. І цей захід – один із тих, який допомагає її формувати, зберігати і поширювати наступним поколінням.

За творчу співпрацю у формуванні історичної свідомості молоді України Драгоманівський університет відзначив Грамотами волонтерську організацію «Українська команда м. Києва», благодійну організацію «Добрі справи» та багатьох інших, без участі яких концерт був би неможливим. Проректор з наукової роботи Григорій Торбін та керівниця відділу по роботі з персоналом Тетяна Жижко вручили нагороди й подякували за активну участь у заходах Драгоманівського університету.

chornobyl 15

chornobyl 7

chornobyl 8

chornobyl 9

Пам’ятаємо про Чорнобильську катастрофу, дякуємо всім, хто виявив жертовність та мужність, виконуючи свій професійний і громадянський обов’язок.

Відео заходу за покликанням >>>  https://www.youtube.com/watch?v=bgdXnrvvNqk

chornobyl 10

chornobyl 11